Poniedziałek 24 lutego 2020
imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Kultura

Spotkanie z Michałem Rusinkiem w GOKu

lt.
24

21 lutego Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu zorganizował spotkanie z Michałem Rusinkiem - literaturoznawcą, tłumaczem, pisarzem, doktorem habilitowanym nauk humanistycznych. Urodzony w Krakowie pisarz zasłynął również z tego, że przez wiele lat był sekretarzem Wisławy Szymborskiej. W tym interesującym spotkaniu udział wzięli uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej w Jedliczu, którzy wysłuchali wykładu autora „Księgi potworów”.

Słownik: 
Posted By Justyna Pasieka czytaj dalej

Spotkanie seniorów w Domu Ludowym w Podniebylu

lt.
24

W niedzielę 9 lutego 2020r. w Domu Ludowym w Podniebylu odbyło się spotkanie Seniorów. Organizatorem uroczystości środowiskowej była Społeczność Szkoły Filialnej z Podniebyla. Wśród przybyłych gości byli: Marcin Filip – zastępca Burmistrz Gminy Jedlicze, Józefa Uram – radna, Tomasz Gajda – dyrektor Szkoły w Piotrówce oraz przedstawiciele Policji z Jedlicza. Podczas spotkania dzieci przekazały swoim Babciom i Dziadkom najpiękniejsze życzenia wyrażone wierszem, piosenką i tańcem, za które otrzymały słowa pochwały i słodkie upominki. Do życzeń dołączyli także zaproszeni Goście wręczając Seniorom kwiaty.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Bal Karnawałowy dla dzieci

lt.
21

Co to był za bal... Sala wypełniona po brzegi, dzieci w pięknych karnawałowych strojach, taneczne przeboje, konkursy, kolorowe balony i nieustająca zabawa – to wszystko miało miejsce podczas balu dla dzieci zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu w niedzielę 16 lutego. Na balu pojawiły się wróżki, księżniczki, policjanci, zwierzątka, nie zabrakło też piratów, Batmana, Spidermana i wielu innych postaci. Miłą niespodzianką dla wszystkich była wizyta bałwanka Olafa- postaci z niezwykle lubianej przez najmłodszych widzów bajki „Kraina lodu”. Pomimo gorącej atmosfery bałwanek nie roztopił się i z radością bawił się z dziećmi oraz ochoczo pozował do zdjęć. Tego dnia na każdego czekał także słodki poczęstunek.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Sukces Zuzi i Madzi z SP w Żarnowcu

lt.
03

27 stycznia w auli PWSZ w Krośnie odbyły się wykłady z okazji obchodów XII Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu. Tematyce tych uroczystości poświęcony był Konkurs Historyczno-Literacki dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych ,,Żyliśmy tu razem - śladami podkarpackich Żydów’’. Jego organizatorem było Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli Oddział w Krośnie oraz Urząd Miasta Krosna. Konkurs miał na celu poznanie przez uczniów historii regionalnej, poszerzenie i ugruntowanie wiedzy o dziejach Polski w okresie II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem wielokulturowości naszego regionu oraz kształtowanie umiejętności opracowywania tekstów literackich.

Słownik: 
Posted By redaktor czytaj dalej

Kino Sferyczne w GOKu

st.
29

Podczas tegorocznych ferii zimowych Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu zaprosił dzieci i młodzież do Kina Sferycznego. Projekcje odbywały się w dniach 21 i 22 stycznia br. w sali GOK Jedlicze i Dworze Stojowskich w Jaszczwi. W specjalnej, zainstalowanej kopule widzowie mogli poczuć się uczestnikami niesamowitych wydarzeń dzięki specjalnej technologii, która umożliwia przyswojenie jak największej ilości informacji. Zróżnicowany i dostosowany do wieku widzów repertuar dostarczył wielu emocji oraz przybliżył nieznany dotąd świat.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Jasełka w Potoku

st.
23

W niedzielę (12.01) w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli w Potoku zostały wystawione Jasełka, przygotowane przez przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Filialnego w Potoku. Dzieci wraz z opiekunami i rodzicami przygotowały świąteczne przedstawienie, w którym zaprezentowane zostały sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Jasełka w wykonaniu dzieci wywołały prawdziwy podziw wśród widzów. Artyści doskonale wcielili się w odgrywane role, recytowali wiersze, śpiewali kolędy i pastorałki Za swój występ przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami przez zgromadzonych gości, wśród których nie mogło zabraknąć rodziców oraz dziadków.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Kultura