Wtorek 20 kwietnia 2021
imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Aktualności

Zakończyła się facebookowa Bitwa na Pisanki!

kw.
16

Przed Świętami Wielkiej Nocy na profilu Gminy Jedlicze na Facebook’u zorganizowany został konkurs Bitwa na Pisanki. Był on podzielony na dwa etapy. W pierwszym z nich uczestnicy mieli za zadanie wykonać pisankę, zrobić jej zdjęcie i przesłać za pomocą Messengera. Tuż po Poniedziałku Wielkanocnym rozpoczęła się tytułowa Bitwa, która polegała na zebraniu jak największej liczby polubień fotografii stworzonego jajka. Mamy końcowe rozstrzygnięcia!

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Jedlicze Team rozpoczął sezon 2021 w Krynicy!

kw.
14

Zawodnicy sekcji kolarskiej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu - Jedlicze Team mają za sobą pierwsze starty w sezonie 2021. W sobotę - 10 kwietnia wzięli udział w zawodach Pucharu Polski MTB XCO pod nazwą „Wyścig o Perłę Polskich Uzdrowisk” w Krynicy Zdroju. W rywalizacji wzięła udział elita krajowego kolarstwa górskiego oraz bardzo mocni zawodnicy z zagranicy.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Uwaga wilki

kw.
13

W związku z otrzymanymi sygnałami o wilkach widzianych na terenie Gminy Jedlicze prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności. Wszelkie przypadki pojawienia się wilków i innych dużych zwierząt chronionych na terenach zamieszkałych, które mogą stanowić niebezpieczeństwo, powinny być niezwłocznie zgłaszane do Urzędu Gminy Jedlicze, w celu podjęcia adekwatnych do skali zagrożenia działań lub do najbliższego komisariatu policji.

Słownik: 
Posted By redaktor czytaj dalej

Niemalże 800 tys. zł dofinansowania na remont drogi w Jaszczwi!

kw.
09

Wojewoda Podkarpacki - Pani Ewa Leniart poinformowała, że w dniu 25 marca Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji – Pan Maciej Wąsik zatwierdził Wykazy przedsięwzięć o przekazanie środków finansowych z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej. Zgodnie z tymi wykazami dla Gminy Jedlicze przewiduje się udzielenie wsparcia finansowego w kwocie 793 922, 00 zł na realizację zadania pn. „Remont drogi gminnej G114658R w m. Jaszczew w km. od 0+011 do 1+095”.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Realizacja projektu - "Łyżwy sposobem na zimowy relaks. Upowszechnianie łyżwiarstwa w Gminie Jedlicze"

kw.
09

Dobiegła końca realizacja bezpłatnych zajęć na lodowisku w ramach projektu „Łyżwy sposobem na zimowy relaks. Upowszechnianie łyżwiarstwa w Gminie Jedlicze”. Gmina Jedlicze na zadanie otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 6 480 zł. Całkowita wartość projektu wyniosła 13 970 zł.  Dzięki pozyskanym środkom odbyły się treningi dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Jedlicze, które realizowane były  w trzech grupach 15 osobowych.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Wywieś flagę w Święto Chrztu Polski!

kw.
08

W dniu 14 kwietnia obchodzić będziemy Święto Chrztu Polski, jednego z najważniejszych wydarzeń dla naszego kraju. Święto to obchodzone jest od 2019 roku, kiedy to 22 lutego zostało ustanowione przez Sejm RP poprzez przyjęcie ustawy. Dla podkreślenia jego ważności i upamiętnienia tej historycznej chwili wywieśmy biało-czerwoną flagę!

 
Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Kapela „Tanie Dranie” nagrała płytę!

mrz.
30

Członkowie kapeli podwórkowej „Tanie Dranie” działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu nie próżnują podczas przerwy od występów  spowodowanej ograniczeniami związanymi z pandemią i nagrali płytę, która niebawem będzie dostępna dla jej miłośników. Zapraszamy do obejrzenia teledysku zrealizowanego w trakcie nagrań piosenki pt. „Ty masz w sobie coś”.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Aktualności