Wtorek 15 października 2019
imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy

Aktualności

Koło Gospodyń Wiejskich w Długiem zdobyło grant w wysokości 15 000 zł

paź.
14

Z radością informujemy, że Koło Gospodyń Wiejskich w Długiem zdobyło grant w wysokości 15 000 zł z ogólnopolskiego programu „Moje miejsce na Ziemi” - Fundacji ORLEN „Dar Serca”. Podczas finałowej gali, która odbyła się w zabytkowym budynku Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia w Katowicach dnia 9 października br. pamiątkowy dyplom z rąk Prezesa PKN Orlen Południe Daniela Obajtka oraz Prezesa Fundacji Orlen Katarzyny Różyckiej odebrała Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Długiem Ewa Michniewska oraz członkini Koła Agnieszka Bobrowska.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Historyczne osiągnięcie uczniów Szkoły Podstawowej w Jedliczu

paź.
14

10 października br. w Zespole Szkół w Iwoniczu odbyło się Sportowe Podsumowania Roku Szkolnego 2018/2019. Udział w imprezie wzięły najlepsze szkoły powiatu krośnieńskiego. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli Szkoły Podstawowej w Jedliczu, której sportowcy spisali się rewelacyjnie. Nasi zawodnicy byli bezkonkurencyjni w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w skali powiatu.  Dużym sukcesem było zajęcie 8 miejsca w województwie w gronie 605 sklasyfikowanych szkół w kat. Igrzyska Dzieci i 9 miejsca w województwie w gronie 634 sklasyfikowanych szkół  w kat. Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Słownik: 
Posted By redaktor czytaj dalej

Łukasiewicz Nafciarz Romantyk na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles

paź.
11

Łukasiewicz Nafciarz Romantyk zostanie pokazany w czasie 20 edycji Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18- 24 października. Celem Festiwalu jest popularyzacja Polski, polskiej kultury i polskiej sztuki filmowej w Hollywood. Gala inaugurująca odbywa się w październiku w słynnym Grauman's Egyptian Theatre przy Hollywood Boulevard w Los Angeles. Jest jednym z największych na świecie i największym w Hollywood przeglądem polskiego kina fabularnego, dokumentalnego, krótkometrażowego i animowanego.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Jubileusz 70-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Długiem

paź.
10

Koło Gospodyń Wiejskich w Długiem świętuje w tym roku 70-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w niedzielę (6 października) w sali Domu Ludowego odbyły się uroczystości jubileuszowe. „Nasza organizacja nigdy nie przestała istnieć, a wszystkie czyny społeczne nie obyły się bez udziału Kobiet” – piszą w swojej kronice Gospodynie z Długiego. I tak jest do dnia dzisiejszego, o czy świadczą przeróżne uroczystości, w których Panie chętnie biorą udział. Na wyjątkowy Jubileusz przybyła imponująca liczba niemal 50 gospodyń z Długiego, które działały w organizacji na przestrzeni ostatnich lat. Wszystkie członkinie Koła zostały obdarowane symboliczną różą wręczoną przez Burmistrza Gminy Jedlicze Jolantę Urbanik, Przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Woźniaka oraz Z-cę Dyrektora GOK w Jedliczu Zygmunta Jerzyka.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Agata Zych wśród wyróżnionych absolwentów PWSZ w Krośnie

paź.
10

2 października br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie zainaugurowano nowy rok akademicki. Wzorem lat ubiegłych władze uczelni wyróżniły najlepszych absolwentów, którzy w czasie studiów osiągnęli wyróżniające wyniki w studiowaniu, a także pracowali w kołach naukowych oraz brali czynny udział w inicjatywach na rzecz środowiska lokalnego. Z dumą dzielimy się wiadomością, iż wśród wyróżnionych znalazła się  Pani Agata Zych z Gminy Jedlicze. Absolwentka kierunku Pedagogika, została uhonorowana podczas uroczystości także przez Burmistrza Gminy Jolantę Urbanik listem gratulacyjnym oraz pamiątkowym upominkiem.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Wymiana istniejących źródeł ciepła w domach prywatnych na piece gazowe - Projekt 3.3.1

paź.
07

Szanowni Mieszkańcy Gminy Jedlicze,

Miło nam poinformować Państwa, że Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w imieniu Gminy Jedlicze podpisał Umowę na dofinansowanie Projektu „Poprawa jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła w domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki – Projekt 3.3.1”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020, i tym samym rozpoczęto jego realizację.

Słownik: 
Posted By redaktor czytaj dalej

Ćwiczenia obronne

paź.
01

W dniu 27 września br. na terenie Gminy Jedlicze odbyły się ćwiczenia służb w ramach zaplanowanych ćwiczeń obronnych. Scenariusz akcji zakładał, że w budynku Szkoły Podstawowej w Jedliczu podłożony został ładunek łatwo zapalny, który w konsekwencji spowodował wystąpienie zagrożenia pożarowego. Dzieci, zgodnie z procedurami zostały ewakuowane z budynku szkoły do miejsca bezpiecznego. Następnie zamaskowany mężczyzna miał wziąć zakładników, żądając przy tym okupu.  Do akcji zadysponowane zostały jednostki OSP z terenu Gminy Jedlicze (OSP Dobieszyn, OSP Jedlicze, OSP Jedlicze-Męcinka, OSP Żarnowiec) oraz patrol policji.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Aktualności