Wtorek 20 kwietnia 2021
imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Oświata i wychowanie

Matematyczne sukcesy Mateusza Fałata

mrz.
04

Miło nam poinformować, że Mateusz Fałat - uczeń klasy 8b SP w Jedliczu zakwalifikował się do zawodów trzeciego stopnia XVI Olimpiady Matematycznej Juniorów. Olimpiada Matematyczna Juniorów to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie, skierowane do uczniów szkół podstawowych. Z kolei, tytuł finalisty daje uprawnienia przysługujące laureatowi konkursu przedmiotowego. Poprzez same tylko zmagania z zadaniami konkursowymi, uczestnicy OMJ zyskują solidne podstawy merytoryczne do udziału w Olimpiadzie Matematycznej na poziomie ponadpodstawowym – jedynym konkursie matematycznym, dającym uprawnienia przy rekrutacji na niemal wszystkie uczelnie wyższe w Polsce.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Akcja „Wyślij pączka do Afryki 2021” w Szkole Podstawowej w Potoku

mrz.
03

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie Szkoły Podstawowej w Potoku włączyli się w działania charytatywne pod hasłem „Wyślij pączka do Afryki 2021”. Ogólnopolską akcję zorganizowała krakowska Fundacja Kapucyni i Misje, a jej celem było uzyskanie funduszy na realizację następujących projektów - działalność ostrego dyżuru pediatrycznego w Ngaoundaye w Republice Środkowoafrykańskiej, dożywianie osieroconych dzieci w parafii Ndim, remont Pawilonu Ginekologiczno - Położniczego w Szpitalu w Ngaoundaye,

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Uczniowie SP w Jedliczu nagrodzeni w Powiatowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych

lt.
08

XXIII Międzynarodowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych organizowany od ponad 20 lat przez Starostwo Powiatowe w Krośnie przy współpracy Muzeum Historycznego – Pałac w Dukli w dobie pandemii przybrał symboliczną formułę. Został zorganizowany na szczeblu powiatowym. Po eliminacjach gminnych najpiękniejsze szopki trafiły do dukielskiego muzeum. W tym roku na konkurs zgłoszono 93 prace.

Posted By redaktor czytaj dalej

Wyróżnienia w wojewódzkim konkursie „Hej, ludowa melodio”!

st.
05

Zawsze bardzo miło nam informować o kolejnych sukcesach wokalnych uczniów ze Szkoły Podstawowej w Potoku. Tym razem podczas wojewódzkiego konkursu piosenki ludowej wyróżnione zostały Aleksandra Szlachta i Joanna Stareńczak.

Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Program Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać” – edycja 2020.

gru.
18

Gmina Jedlicze w okresie od dnia 10 listopada 2020 r. do dnia 30 listopada 2020 r. zorganizowała zajęcia nauki pływania dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację Programu Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać” w zajęciach, które odbywały się w Zespole Krytych Pływalni w Krośnie udział wzięło 45 uczniów.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

”Być jak Ignacy” – II etap

gru.
18

Wraz z początkiem grudnia rozpoczął się drugi etap projektu „Być jak Ignacy”. Uczniowie koła naukowego „ORION” z zapałem zabrali się do pracy. Ten etap niestety będzie mógł być realizowany tylko on – line. Co najmniej raz w tygodniu wraz z opiekunem koła uczniowie SP w Dobieszynie przy pomocy komunikatorów internetowych spotykają się i zmagają z zadaniami tej części konkursu. Tematem przewodnim tego etapu jest ekologia.

Posted By redaktor czytaj dalej

Sukces wokalny uczennicy Szkoły Podstawowej w Potoku!

gru.
17

Uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Potoku - Nadia Targ zakwalifikowała się do II etapu VIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Krakowie. Jest to wyróżnienie, które zasługuje na duże brawa, ponieważ konkurencja była ogromna. Krakowski Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych cieszy się niesłabnącą popularnością od kilku lat. W pierwszym etapie uczestnicy przesyłają demo z nagraniem. W kategorii wiekowej do 12 lat, w której startowała młoda artystka z SP w Potoku, wpłynęły aż 443 zgłoszenia a do kolejnego etapu awansowało zaledwie 19 dzieci. 

Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Oświata i wychowanie