Poniedziałek 24 lutego 2020
imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Dożynki Gminne 2019

Dożynki Gminy Jedlicze zapoczątkowała dziękczynna msza św. w Kościele Parafialnym w Jedliczu, koncelebrowana przez księdza proboszcza Stanisława Turonia. Jak co roku, liczne delegacje reprezentujące poszczególne miejscowości Gminy Jedlicze oraz Osiedla Jedlicza przyniosły wieńce wykonane z płodów ziemi, które w trakcie nabożeństwa zostały poświęcone.

Następnie barwny orszak, prowadzony przez Starostów Dożynek Państwo Agnieszkę i Piotra Stasz z Żarnowca, przemaszerował na plac targowy „Mój Rynek” w Jedliczu. Tutaj nastąpiła prezentacja pięknych wieńców dożynkowych, a zgromadzeni mieszkańcy pełni uznania podziwiali ich wykonanie.

Gminne uroczystości uświetniła wizyta wyjątkowych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, a jednocześnie członek Komisji Rozwoju Regionalnego oraz Komisji Rolnictwa, Rozwoju Obszarów Wiejskich i Ochrony Środowiska - Maria Kurowska, Wicestarosta Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Guzik, Przedstawiciel Samborskiej Rejonowej Rady Andrzej Bobak, Prezes Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oddziału w Łanowicach Walery Tracz.

W okolicznościowym przemówieniu Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik podziękowała wszystkim rolnikom za ich wyjątkową i ciężką pracę, składając przy tym życzenia obfitych plonów oraz Błogosławieństwa Bożego. Następnie na ręce Burmistrza przekazano chleby i kołacze przyniesione przez delegacje dożynkowe, które po podzieleniu zostały rozdane wśród przybyłych gości.

W części artystycznej, o którą zadbał Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu zaprezentowali się: Zespół Magnolia, Zespół Jarzębina oraz nasi goście z Ukrainy Zespół Łanowiczanie. Do wspólnej zabawy, która trwała do późnych godzin nocnych zagrzewał zespół Vamos.

Wieńce Dożynkowe

Słownik: