Wtorek 20 kwietnia 2021
imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Mistrzowska forma karateków na zawodach w Bukownie!

W dniu 13 marca br., w Bukownie, w województwie małopolskim, odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin. Świetnie spisali się reprezentanci Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate, a wśród nich zawodnicy pochodzący z naszej gminy, trenujący na co dzień w filii K.K.K.K. w Jedliczu, prowadzonej przez sensei Ireneusza Kaszę 3 Dan.

Ciężkie treningi, które odbywają się w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy wsparciu Gminy Jedlicze, zaowocowały wielkim sukcesem jedlickich karateków, którzy zdobyli sześć medali:
1. Aleks Łączak – złoto w kumite, kat. junior -65 kg oraz złoto w kata,
2. Gabriel Bożek – złoto w kumite, kat. senior +80 kg,
3. Alan Bożek – złoto w kumite, kat. junior młodszy +65 kg,
4. Emilia Frankiewicz – srebro w kumite, kat. junior młodszy -50 kg,
5. Katarzyna Frankiewicz – srebro w kumite, kat. młodziczek -40 kg.

Łącznie Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 24 zawodników, którzy wywalczyli szesnaście medali indywidualnych oraz dwa drużynowe, w tym jeden złoty, broniąc już po raz czwarty tytułu Mistrza Makroregionu Południowego oraz brązowy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Końcowa klasyfikacja drużynowa:

Mistrzostwa Makroregionu Południowego:
1. Krośnieński Klub Kyokushin Karate 52 pkt.
2. Wielicki Klub Kyokushin Karate 25 pkt.
3. Przeworski Klub Karate Kyokushinkai 19 pkt.
3. Tarnobrzeski Klub Kyokushin Karate 19 pkt.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików:
1. SKSW Skarżysko Kamienna 22 pkt.
2. Leżajski Klub Kyokushin Karate 12 pkt.
3. Krośnieński Klub Kyokushin Karate 11 pkt.           

Organizatorem zawodów był Klub Kyokushin Karate w Bukownie kierowany przez sensei Sławomira Rudawskiego. W imprezie wystartowało 260 zawodników z 42 klubów z trzech województw: podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

Warto również wspomnieć, że 3 marca karatecy z Jedlicza wywalczyli wspaniały sportowy awans. Po dziesięciu latach ciężkich i systematycznych treningów trójka uczniów sensei Ireneusza Kaszy zdało egzamin na stopień mistrzowski 1 Dan. Szczęśliwymi i w pełni zasłużonymi posiadaczami czarnego pasa zostali: sensei Jakub Kasza, sensei Patryk Dobrzański i sensei Gabriel Bożek.

Gratulujemy!

GOSiR Jedlicze

Słownik: